Tere, me oleme nüüd Gren.

Meist

  • Meil on rõõm kohtuda! Me oleme Gren, uus energiaettevõte.

  • Gren – rohelise energia ettevõte – varasemalt tuntud kui Fortumi Baltikumi kaugkütte ja -jahutusäri.

    Meie tegevustes kohtab aastakümnete pikkust kogemust tulevikumeelsusega. Ütleme vabandustele “ei” ja tegutsemisele “jaa”. Jätkusuutlikkus ning energiatõhusus oli, on ja jääb meie tegevuste tuumaks.

  • Meie eesmärk on olla võimaldaja – klientidele, äridele, linnadele, koostööpartneritele. Panustame klientide arengusse, sest meie klientide vajadused ja eesmärgid on meile olulised.

    Gren on siin, et pakkuda mugavust. Inimestele, ettevõtetele, kogukondadele.

    Ja planeedile endale!

  • Meie ettevõte on läbimas uuendusi. Varsti saame teiega jagada meie uue ettevõtte strateegilist teekonda, väärtusi ja tegevusi. Omanikuvahetuse perioodil järgime Fortum ja Partners Group koodeksit kõikides enda toimingutes.

    Palume teil püsida lainel ja jälgida meie kodulehte!

Meie tegevused Eestis

  • Eestis me tegutseme kahes linnas Tartus ja Pärnus. Meie kaugkütte- ja jahutusüsteemid on mõlema linna energiasüsteemi alustalad. Me kasutame taastuvkütuseid ja kaasaegseid tootmisseadmeid energia tootmisel, panustame energiatõhususse, varustuskindlusesse, jätkusuutlikkusse, arendame klientidele uusi teenuseid ja lahendusi. Meie klientideks on korterelamud, eramud, ärid, tööstused, riiklikud ja kohaliku omavalitsuse asutused – koolid, lasteaiad, kontorid – ja paljud teised.

  • Tegevused Tartus

    Gren Tartu põhitegevuseks on soojuse ja elektri tootmine ning kaugkütte- ja jahutusteenuse osutamine. Põhitegevuse toetamiseks tegeleme ka kohalike kütuste tootmise ja varumisega. Me loome jätkusuutlikke lahendusi klientidele ning panustame rohelisemasse Tartusse. Meie tegevused aitavad linnal saavutada oma kliimaneutraalsusega seotud eesmärke.

    Tartu koostootmisjaam

    2009. aastal valminud Tartu elektrijaam on energiatõhus koostootmisjaam, kus ühe protsessi käigus toodetakse nii elektrit kui ka soojust. Elekter suunatakse elektrivõrku ja müüakse NordPool börsile, soojus suunatakse Tartu kaugküttevõrku, varustades ligi 1600 klienti ja 72 000 lõpptarbijat. Talvisel ajal aitavad tagada varustuskindlust tipukatlamajad.

    Tartu Kesklinna külmajaam

    Tartu Kesklinna külmajaam on kaugjahutusjaam, mis toodab külma ning varustab jahutust vajavaid suurhooneid sh ostukeskuseid, raamatukogu, kontorihooneid. Jaam avati 2015. aastal ning on esimene külmajaam Baltikumis. Loodusliku jahutusallikana kasutab jaam jahutuse tootmiseks külma Emajõe vett.

    Aardla külmajaam

    Aardla külmajaam, mis valmis 2017. aasta juunis, asub Aardla linnaosas. Külmajaama esialgne võimsus on arvestatud hetke põhikliendi Lõuna-Eesti suurima kaubandus- ja vabaajakeskuse, Lõunakeskuse ja selle lähikonna hoonete vajadusi arvestades.

  • Tegevused Pärnus

    Gren Eesti tegutseb Pärnu kaugkütte- ja jahutusturul ning toodab elektri- ja soojusenergiat Pärnu elektrijaamas ning jahutust Pärnu külmajaamas. Me loome jätkusuutlikke lahendusi klientidele ning panustame rohelisemasse Pärnusse. Meie tegevused aitavad linnal saavutada oma kliimaneutraalsusega seotud eesmärke.

    Pärnu koostootmisjaam

    2011. aastal valmis Pärnu koostootmisjaam, kus kasutatakse kohalikku päritoluga kütust. Kütuseks kasutame hakkepuitu, mis on toodetud väheväärtuslikest metsajäätmetest, et toota elektrit ja soojust. Elekter suunatakse elektrivõrku ja müüakse NordPool börsile, soojus suunatakse Pärnu kaugküttevõrku, varustades ligi 870 klienti ja 19 000 lõpptarbijat. Talvisel ajal aitavad tagada varustuskindlust tipukatlamajad.

    Pärnu külmajaam

    Pärnu külmajaam on kaugjahutusjaam, mis valmis 2019. aastal. Jaamas kasutame nii traditsioonilisi tööstuslikke seadmeid kui Pärnu jõe külma vett loodusliku jahutusallikana.

Teenused

  • Meie pakutavad peamised energiateenused ja -lahendused on kaugküte ja -jahutus. Lisaks pakume elektri otseliini teenust Pärnu elektrijaama lähiümbruses ja elektri võrguteenust Tartu elektrijaama lähiümbruses. Pärnus on võimalik liituda Rääma piirkonnas maagaasivõrguga.

    • Kaugküte on tõhusalt ja keskkonnasõbralikult toodetud soojus hoonete kütmiseks ja sisekliima hoidmiseks. Mugavaim ja keskkonnasõbralikum kütmisviis korter- ning eramajadele, avalikele ja ärihoonetele tiheasustusega piirkondades.

      Kaugkütte eelised:

      • Mugav ja ohutu
      • Keskkonnasõbralik ja puhas
      • Kõrge varustuskindlus
      • Tõhus ja paindlik
      • Konkurentsivõimeline ja stabiilne hind

      Soojuse hind Tartus:

      48,50 €/MWh

      Soojuse hind Pärnus:

      50,65 €/MWh 

    • Meie Tartu ja Pärnu kaugküttesüsteeme on tunnustatud tõhusa kaugkütte märgisega:

    • Meie kaugküttevõrkude ja tootmisüksuste varutuskindlust on toetanud ka Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK):

    • Kaugjahutus on tõhusalt toodetud jahutus avalikele ning ärihoonetele sisekliima hoidmiseks tiheasustusega piirkondades. Kaugjahutusjaam kasutab jahutuse tootmiseks nii traditsioonilisi tööstuslikke jahutusseadmeid kui ka külma looduslikku vett. Tartus on selliseks kõrget efektiivsust tagavaks looduslikuks jahutusallikaks Emajõgi ja Pärnus Pärnu jõgi. Erinevate lahenduste paindlik kombineerimine erinevatel aastaaegadel võimaldab optimeerida külmamasinate töörežiime ja võimsust ning tagab stabiilse varustuskindluse kliendile.

    • Kaugjahutuse eelised:

      • väiksem ruumivajadus, jahutusseadmed on kompaktsed;
      • väiksem elektri võimsuse vajadus (väiksemad elektrikulud ja peakaitse);
      • väiksem seadmete hooldusvajadus;
      • jahutusvõimsuse tagamine reaalsele vajadusele;
      • puudub müra ja vibratsioon;
      • ohutu, külmaaine leke hoones on välistatud;
      • keskkonnasõbralik, puhas ja tõhus.

      Jahutuse hinda reguleerib turg ning hind sõltub kliendist ja tema eripäradest.

    • Meie Tartu kaugjahutussüsteemi on tunnustatud tõhusa kaugjahutuse märgisega:

    • Me toodame elektrit Pärnu ja Tartu koostootmisjaamades, kus suurem osa toodetud elektrist suunatakse elektrivõrku ja NordPool börsile.

      Meiega on võimalik liituda:

      • Elektri otseliin Pärnus

      Pärnu elektrijaama ümbruses (ca 6 km raadiuses) on võimalik liituda tööstusklientidel elektriga otseliini kaudu.

      • Elektri võrguteenus

      Tartu elektrijaama lähiümbruses asuvatele klientidele pakume elektri võrguteenust.

      Üldteenuse tüüptingimused

    • Maagaas on puhas ja keskkonnasõbralik kütus. Müüme maagaasi ning osutame maagaasi jaotuse teenust (võrguteenust) Rääma võrgupiirkonnas Pärnus.

      Tutvuge maagaasi võrguteenuse osutamise ja müügi tüüptingimustega.

      Tüüptingimused

    Maagaasi hind

    Gaasi €/nm3Aktsiis €/m3Võrguteenuse hind €/m3Hind kokku EURHind kokku + km EUR
    0,43780,040,1048 ( al. 05.05.2021)0,58260,6991

Liitumine meie teenustega

  • Meie teenustega liitumiseks, palume saata selle kohta teavitus ja soovi korral ka avaldus (vt Avaldused).

    Keskendume igas oma pakkumises kliendi vajadustele ja tema eripäradele!

    Küsige lisa teenuste ja liitumistingimuste kohta meie müügimeeskonnalt:

Avaldused

Klienditugi

    • Head kliendid, hetkel meil soojusenergia katkestusi ei esine.

    • Kuidas vähendada energiakadusid?

      • Hoone üldise renoveerimise ja soojustamisega.
      • Hoone soojusseadmete- ja süsteemide kaasajastamisega – automaatse soojussõlme paigaldamise ja hoone küttesüsteemi häälestamise ning tasakaalustamisega. Kaasaegne soojussõlm võimaldab reguleerida hoone sisetemperatuuri vastavalt majaelanike soovidele, alandada või tõsta temperatuuri nii ööpäeva- kui nädalaringselt ning vältida ülekütmist. Tasakaalustamine tagab soojuse ühtlase jaotumise majas. Elu muutub mugavamaks, sest soojus hakkab jõudma ka radiaatoritesse, mis on aastaid leiged olnud.
    • Lihtsad energiasäästunipid

      •  Ära kata radiaatoreid kinni

      Seo kardinad kinni nii, et need ei kata küttekeha. Samuti tuleks liigutada radiaatori eest ära suuremad mööbliesemed, et need ei takistaks sooja õhu- voolu. Tänu sellele on õhu liikumine ühtlasem ning soe õhk ei tõuse otse lae alla.

      • Kata põrandad

      Vaipu kasutatakse kodudes põhjusega – katmata põrandad võivad moodustada kuni 10% üldisest soojakaost. Aseta vaip sinna, kus tihedamini liigud või istud. Vaip takistab külma õhu liikumist tuppa ning tundub jalale soojemana kui katmata puit- või kivipõrand.

      • Tekita toas õhuringlus

      Soe õhk liigub toas ülespoole, seega võib kõrgetes ruumides kogu köetud õhk lae alla koguneda. Sellises olukorras oleks kaval tekitada õhuringlus, mis ühtlustab ruumi temperatuuri erinevatel kõrgustel. Kasuta selleks ventilaatorit, mis annab nii oma olemuse kui ka tegevusega toale uue hingamise.

      • Ära lase sooja välja

      Akende tihendamine aitab soojust hoida. Kui ukse- ja aknatihendid külmale vastu ei pea, vooderda oma kodu tuuletakistajaga asetades see ukse ette või aknalauale. Lihtne ja odav lahendus on poroloontihend või ise valmistada tuuletakistaja – vali selleks sobiv kangas ja täitematerjaliks näiteks riis, vatiin või tatar.

      • Andmed soojuse tootmiseks kasutatud kütuste osakaalude ning CO2 heitkoguse 1 MWh müüdud soojusenergia kohta Pärnus ja Tartus.

      • CO2 heitkogus Pärnus (2020 keskmine)

        CO2 1 MWh müüdud soojusenergia kohta = 0,007530 tCO2/MWh

      • CO2 heitkogus Tartus (2020 keskmine)

        CO 1 MWh müüdud soojusenergia kohta  = 0,095509 tCO2/MWh

      Kütusesegu soojuse tootmiseks Pärnus (2020 keskmine)

      KütusOsakaal %
      Biokütus97,3
      Maagaas2,7 %

      Kütusesegu soojuse tootmiseks Tartus (2020 keskmine)

      KütusOsakaal %
      Biokütus63,75
      Pesur14,67
      Jääksoojus0,14
      Turvas ja maagaas21,44

      Kütusesegu soojuse tootmiseks Tartus (2021 jooksev aasta)

      JaanuarVeebruarMärtsAprill MaiJuuni
      Taastuvkütused71,3%65,2%81%96,2%99,3%100%
      Taastumatud kütused28,7%34,8%19%3,8%0,7%0%
      • Pakume elektri võrguteenust Tartu elektrijaama lähiümbruses asuvatele klientidele. Siit leiab vastavad hinnakirjad.

        Tutvuge üldteenuste tüüptingimustega

      Elektri võrgutasud

      Võrgutasud (Edastamistasu pingel 6-10 kV)ÜhikHind käibemaksuta
      päevatariifEUR/kWh0,52
      öötariifEUR/kWh0,31
      võimsustasuEUR/kWh0,78
      Võrgutasud (Edastamistasu pingel 0,38 kV)
      põhitariifEUR/kWh1,08
      päevatariifEUR/kWh1,29
      öötariifEUR/kWh0,75
      Reaktiivenergia tasu
      Reaktiivenergia tarbimineEUR/kvarh0,202
      Reaktiivenergia võrgu andmineEUR/kvarh0,740
      • Edastamistasu põhitariif kehtib ööpäevaringselt. Edastamistasu päevatariif kehtib esmaspäevast reedeni vööndiajal kell 07.00-23.00, suveajal  kell 08.00-24.00. Edastamistasu öötariif kehtib esmaspäevast reedeni vööndiajal kell 23.00-07.00, suveajal kell 24.00-08.00 ning laupäeval ja pühapäeval kogu ööpäeva jooksul.

        Võimsustasu võrguühenduse kasutamise eest võetakse mõõdetud maksimaalse tunnivõimsuse põhiselt kuus. Mõõdetud maksimaalne võimsus jääb järgmise kuu arvelduse aluseks, kui seda järgmisel kuul ei ületata. Võrguühenduse kasutusperiood maksimaalse võimsuse alusel on 1.detsembrist kuni 30.novembrini.

        Tariifid ei sisalda elektriaktsiisi ja taastuvenergia toetuse tasu.

        Võrgutasud on kooskõlastatud Konkurentsiameti otsusega 03.04.2012  nr 7.1-5/12-005.

      Elektrienergia hind

      HinnapakettTariifi nimetusÜhikHind käibemaksuta
      Elektrienergia põhitariifigapõhitariifEUR/kWh3,21
      Elektrienergia ajatariifidegapäevatariifEUR/kWh3,83
      öötariifEUR/kWh2,22
      • Elektrienergia põhitariif kehtib ööpäevaringselt. Elektrienergia päevatariif kehtib esmaspäevast reedeni vööndiajal kell 07.00-23.00, suveajal kell 08.00-24.00. Elektrienergia öötariif kehtib esmaspäevast reedeni vööndiajal kell 23.00-07.00, suveajal kell 24.00-08.00 ning laupäeval ja pühapäeval kogu ööpäeva jooksul.

        Tariifid ei sisalda elektriaktsiisi ja taastuvenergia toetuse tasu.

        Elektrienergia hinnakiri on koostatud Konkurentsiameti poolt kooskõlastatud müügikohustuse täitmiseks müüdava elektrienergia kaalutud keskmist hinna piirmäära 2,97€senti/kWh arvestades. Konkurentsiameti otsus 01.04.11, nr 7.1-5/11-002. Elektrienergia hinnakirja on muudetud seoses tarbimisstruktuuri muutusega.

      Elektrienergia hind üldteenuse tarbijatele, peakaitse <63A (ELTS §76³)

      PerioodÜldteenuse kaalutud keskmine hind s/kWhTegevuskulud ja põhjendatud ärikasum s/kWhÜldteenuse hind <63A peakaitsmega tarbijale s/kWhKäibemaks s/kWhÜldteenuse hind koos käibemaksuga s/kWh
      Juuni 20217,50,27,71,549,24
      Mai 20215,240,25,441,0886,528
      Aprill 20214,440,24,640,9285,568
      Märts 20214,530,24,730,9465,676
      Veebruar 20216,090,26,291,2587,548
      Jaanuar 20215,910,26,111,2227,332
      Detsember 20205,310,25,511,1026,612
      November 20204,710,24,910,9825,892
      Oktoober 20204,230,24,430,8865,316
      September 20204,230,24,430,8865,316
      August 20204,410,24,610,9225,532
      Juuli 20203,30,23,50,74,2
      Juuni 20204,430,24,630,9265,532
      Mai 20202,880,23,080,6163,696
      Aprill 20202,630,22,830,5663,396
      Märts 20202,850,23,050,613,66
      Veebruar 20203,170,23,370,6744,044
      Jaanuar 20203,370,23,750,7144,284
      • Elektrienergia hind turuosalistele peakaitsmega suurem kui 63A (ELTS §44p4²).

        Äriklientidele, kelle tarbimiskoha peakaitse on suurem kui 63 A, kes ei ole korteriühistu, ning kes jätsid avatud turul elektrimüüja valimata, on elektrienergia hinnaks bilansienergia hind, millele lisandub müügimarginaal 0,2 s/kWh (käibemaksuta).

    • PerioodGaasi tegelik keskmine kütteväärtus arvestuskuus kWh/m3
      2021 aprill10,48
      2021 märts10,54
      2021 veebruar10,53
      2021 jaanuar10,56
      2020 detsember10,5
      2020 november10,49
      2020 oktoober10,51
      2020 september10,56
      2020 august10,59
      2020 juuli10,56
      2020 juuni10,56
      2020 mai10,51
      2020 aprill10,49
      2020 märts10,44
      2020 veebruar10,47
      2020 jaanuar10,46

    Uudised

      • PRESSITEADE

        16.07.2021

        Suur-Jõe tänava soojustorustiku tööd varustuskindluse tagamiseks

        Gren Eesti on alustanud soojustorustiku renoveerimistöödega Suur-Jõe tänaval, lõigus Kastani tn – Väike-Sepa tn. Ehitustööde eesmärk on vahetada vana amortiseerunud torustik eelisoleeritud torustiku vastu, mis tagab klientidele kütte ja sooja vee varustuskindluse ning ennetab võimalikke võrguavariisid. Ehitustööd kestavad kuni aasta lõpuni.

        Hannes Puusepp, Gren Eesti võrgujuht sõnab: „Renoveerimistööd on jagatud mitmesse etappi suunaga Kastani tänava ristmikust Kesklinna poole. Hetkel teeme töid Kastani tn ja Liiva tn vahelisel alal.“

        Kaeve- ja ehitustöödest tingituna on periooditi häiritud Suur-Jõe tn klientide soojusvarustus. Planeeritud katkestustest mõjutatud kliente teavitatakse ette ning vastavate katkestuste infot leiab jooksvalt ettevõtte kodulehelt www.gren.ee. Periooditi on Suur-Jõe tn liikluseks suletud. Kohalikele elanikele on tagatud juurdepääs koju. Täpsem tänava sulgemiste info on leitav Pärnu linna kodulehelt.

        „Vabandame kõigi ees renoveerimistöödest tekkinud ebamugavuste pärast ja täname mõistva suhtumise eest. Tööd on väga vajalikud, et tagada meie klientidele kvaliteetne kütte ja sooja vee varustus“, lisas Puusepp.

        Lisainfo:
        Hannes Puusepp
        Gren Eesti võrgujuht
        +372 518 3871
        Hannes.puusepp@gren.com

      • PRESSITEADE

        8.juuli 2021

        Ilkka Niiranen on nimetatud Gren kontserni uueks tegevjuhiks

        Põhja- Euroopa energiaettevõte Gren uueks tegevjuhiks on nimetatud Ilkka Niiranen. Ilkka ühineb ettevõttega 2021. aasta novembrist. Ta on olnud mitmetel juhtivatel positsioonidel Advenis, kaasa arvatud Adven Sweden tegevjuht.

        „Mul on heameel teada anda, et Ilkka Niiranen on nimetatud Gren kontserni uueks tegevjuhiks. Ilkkal on väga pikaajalised kogemused energiavaldkonnas, arendades Grenile sarnaseid ettevõtteid teistes riikides. Lisaks kaugkütte ja -jahutusäridele omab Ilkka teadmisi ja kogemusi energialahenduste pakkumisel tööstustele ning ta on teadlik Baltikumi energiaturul toimuvast,” sõnas Matti Viljo, Gren nõukogu esimees.

        Curt Johansson Holmertz on määratud tegevjuhi kohusetäitjaks kuni novembrini.

      • Ilkka Nīranens

      • PRESSITEADE

        5. juuli 2021

        Põhja-Euroopa kaugkütteettevõte jätkab tegevust uue nimega Gren

        Fortumi Baltikumi kütte- ja jahutusäri, mille hiljuti soetas klientide nimel tegutsev globaalne investeerimisfond Partners Group, jätkab alates 5. juulist 2021 tegevust uue nimega Gren. Gren keskendub jätkusuutlike energialahenduste väljatöötamisele ja pakkumisele, peamiselt kaugküttele, kasutades taastuvaid energiaallikaid ja kohalikke ressursse, et toetada kohalike kogukondade vajadusi ja pakkuda mugavust nende igapäevaellu, avaldades samas positiivset mõju keskkonnale.

        Greni nõukogu esimehel Matti Viljol on hea meel Greni tutvustada. “Oleme uus bränd, kuid samal ajal tunnevad meie kliendid, partnerid ja muud sidusrühmad meid väga hästi. Meie ettevõtted on Baltikumi energiaturul tegutsenud juba aastakümneid. Jätkame tegevust ja teenindame kõiki kliente samade teenuste ja pakkumistega. Meie pikaajalisem eesmärk on teenuseid laiendada ja kasvada koos klientidega veelgi rohelisemaks,” ütles Matti Viljo.

        Tegevuste jätkamine uue nime all on esimene samm strateegias. Partners Groupil on pikaajalised kogemused infrastruktuuri platvormide ehitamisel ning varade suurendamisel läbi roheprojektide ja strateegiliste omandamiste. Pikaajalisem eesmärk on liikuda lisaks kaugküttele  ja -jahutusele tööstus- ja äriklientidele kliendikesksete energialahenduste pakkujaks.

        Eestis pakub Gren koostootmisjaamades kohalikest ja taastuvatest ressurssidest toodetud puhast ja usaldusväärset kaugkütet ligikaudu 1 600 kliendile ja 72 000 lõpptarbijale Tartus ning umbes 890 kliendile ja 19 000 lõpptarbijale Pärnus. Pärnu ja Tartu äriklientidele pakutakse ka keskkonnasõbralikku kaugjahutust, mida toodetakse jõeveest tänapäevastes kaugjahutusjaamades. Muud Greni teenused Eestis hõlmavad auru ja otseelektrit tööstustarbijatele.

        Margo Külaots, Gren Eesti ja Gren Tartu juht, sõnas: „Meil on Tartus ja Pärnus innovatiivne ja tõhus kaugkütte- ja jahutusäri. Fortumina arenesime Pärnus ja Tartus 20 aastaga innovatiivseks ja tõhusaks kaugkütte- ja jahutusärideks. Uue brändi ja nime all jätkame neid tegevusi, pakkudes klientidele stabiilsust ja mugavust ning panustades meie kogukondade arengusse ja tulevikku.“

        Lisaks Pärnule ja Tartule, jätkab Gren tegevust Lätis, Jelgavas, kus toodetakse biomassil põhineval koostootmisjaamas puhast  kaugkütet umbes 16 000 majapidamisele ja 173 ärikliendile. Daugavpilsis pakub Gren konkurentsivõimelist soojust linna kaugküttevõrgu operaatorile. Leedus varustab Gren Klaipeda ja Kaunase linna kaugkütteettevõtteid soojusenergiaga, mis on toodetud koostootmisjaamades, mis kasutavad kütusena olmeprügi. Joniškises ja Švenčionyses teenindab Gren oma kliente tõhusa ja jätkusuutliku kaugküttega, mida toodetakse kohalikest biokütustest.

        Gren jätkab kõiki Fortumi Baltikumi kütte- ja jahutusettevõtete varem pakutavaid tegevusi ja teenuseid. Omanike vahetus ning brändi ja nime muudatus ei mõjuta kliente, partnereid, muid sidusrühmi ega ka teenuste ja toodete hindu.

        Gren

        Põhja-Euroopa rohelise energia ettevõte Gren keskendub säästvate energialahenduste, peamiselt kaugkütte väljatöötamisele ja pakkumisele, et toetada kohalike kogukondade igapäevaelu vajadusi, avaldades samal ajal positiivset mõju keskkonnale. Gren loodi 2021. aastal investeerimisfondi Partners Group poolt pärast Fortumi Baltimaade kaugkütte- ja jahutusettevõtete omandamist.

        Lisateavet Greni kohta leiate meie veebilehelt: www.gren.com; www.gren.com/ee

        Lisainfo:

        Margo Külaots

        Gren Eesti ja Gren Tartu juht

        margo.kulaots@gren.com

        +372 505 2986

    Kontaktid