Elektri võrguteenus Tartus

Elektri võrgutasud

Võrgutasud (Edastamistasu pingel 6-10 kV)ÜhikHind käibemaksuta
päevatariifs/kWh0,52
öötariifs/kWh0,31
võimsustasus/kWh0,78
Võrgutasud (Edastamistasu pingel 0,38 kV)ÜhikHind käibemaksuta
põhitariifs/kWh1,08
päevatariifs/kWh1,29
öötariifs/kWh0,75
Reaktiivenergia tasuÜhikHind käibemaksuta
Reaktiivenergia tarbimines/kvarh0,202
Reaktiivenergia võrgu andmines/kvarh0,740
  • Edastamistasu põhitariif kehtib ööpäevaringselt. Edastamistasu päevatariif kehtib esmaspäevast reedeni vööndiajal kell 07.00-23.00, suveajal  kell 08.00-24.00. Edastamistasu öötariif kehtib esmaspäevast reedeni vööndiajal kell 23.00-07.00, suveajal kell 24.00-08.00 ning laupäeval ja pühapäeval kogu ööpäeva jooksul.

    Võimsustasu võrguühenduse kasutamise eest võetakse mõõdetud maksimaalse tunnivõimsuse põhiselt kuus. Mõõdetud maksimaalne võimsus jääb järgmise kuu arvelduse aluseks, kui seda järgmisel kuul ei ületata. Võrguühenduse kasutusperiood maksimaalse võimsuse alusel on 1.detsembrist kuni 30.novembrini.

    Tariifid ei sisalda elektriaktsiisi ja taastuvenergia toetuse tasu.

    Võrgutasud on kooskõlastatud Konkurentsiameti otsusega 03.04.2012  nr 7.1-5/12-005.

Elektrienergia hind

HinnapakettTariifi nimetusÜhikHind käibemaksuta
Elektrienergia põhitariifigapõhitariifs/kWh3,21
Elektrienergia ajatariifidegapäevatariifs/kWh3,83
öötariifs/kWh2,22
  • Elektrienergia põhitariif kehtib ööpäevaringselt. Elektrienergia päevatariif kehtib esmaspäevast reedeni vööndiajal kell 07.00-23.00, suveajal kell 08.00-24.00. Elektrienergia öötariif kehtib esmaspäevast reedeni vööndiajal kell 23.00-07.00, suveajal kell 24.00-08.00 ning laupäeval ja pühapäeval kogu ööpäeva jooksul.

    Tariifid ei sisalda elektriaktsiisi ja taastuvenergia toetuse tasu.

    Elektrienergia hinnakiri on koostatud Konkurentsiameti poolt kooskõlastatud müügikohustuse täitmiseks müüdava elektrienergia kaalutud keskmist hinna piirmäära 2,97€senti/kWh arvestades. Konkurentsiameti otsus 01.04.11, nr 7.1-5/11-002. Elektrienergia hinnakirja on muudetud seoses tarbimisstruktuuri muutusega.

Elektrienergia hind üldteenuse tarbijatele, peakaitse <63A (ELTS §76³)

PerioodÜldteenuse kaalutud keskmine hind s/kWhTegevuskulud ja põhjendatud ärikasum s/kWhÜldteenuse hind <63A peakaitsmega tarbijale s/kWhKäibemaks s/kWhÜldteenuse hind koos käibemaksuga s/kWh
August 202238,710,238,917,78246,692
Juuli 202224,520,224,724,94429,664
Juuni 202218,650,218,853,7722,62
Mai 202216,330,216,533,30619,836
Aprill 202210,70,210,92,1813,08
Märts 202215,820,216,023,20419,224
Veebruar 202211,380,211,582,31613,896
Jaanuar 202215,560,215,763,15218,912
Detsember 202122,290,222,494,49826,988
November 202112,990,213,192,63815,828
Oktoober 202111,450,211,652,3313,98
September 202112,870,213,072,61415,684
August 20219,130,29,331,86611,196
Juuli 20218,810,29,011,80210,812
Juuni 20217,50,27,71,549,24
Mai 20215,240,25,441,0886,528
Aprill 20214,440,24,640,9285,568
Märts 20214,530,24,730,9465,676
Veebruar 20216,090,26,291,2587,548
Jaanuar 20215,910,26,111,2227,332
Detsember 20205,310,25,511,1026,612
November 20204,710,24,910,9825,892
Oktoober 20204,230,24,430,8865,316
September 20204,230,24,430,8865,316
August 20204,410,24,610,9225,532
Juuli 20203,30,23,50,74,2
Juuni 20204,430,24,630,9265,532
Mai 20202,880,23,080,6163,696
Aprill 20202,630,22,830,5663,396
Märts 20202,850,23,053,053,66
Veebruar 20203,170,23,370,6744,044
Jaanuar 20203,370,23,750,7144,284
  • Elektrienergia hind turuosalistele peakaitsmega suurem kui 63A (ELTS §44p4²).

    Äriklientidele, kelle tarbimiskoha peakaitse on suurem kui 63 A, kes ei ole korteriühistu, ning kes jätsid avatud turul elektrimüüja valimata, on elektrienergia hinnaks bilansienergia hind, millele lisandub müügimarginaal 0,2 s/kWh (käibemaksuta).